Dom i ogród

Markiza ochroni taras i balkon przed słońcem

Markiza to rodzaj zadaszenia, które chroni balkon lub taras przed słońcem i niewielkim deszczem. Markiza nie ogranicza przestrzeni, a kiedy nie jest potrzebna, wystarczy ją zwinąć. O czym warto wiedzieć przed zakupem markizy?

Markiza to bardzo praktyczny rodzaj zadaszenia. Wystarczy przymocować ją na ścianie budynku lub na znajdującym się wyżej balkonie. Sposób mocowania sprawia, że nie zajmuje ona dużo miejsca. Pozwala natomiast spędzać czas w rodzinnym gronie, chroniąc przed słońcem oraz lekkim deszczem. Kiedy markiza nie jest potrzebna, wystarczy ją zwinąć. W sklepach znajdziemy markizy z napędem automatycznym lub manualnym. Niektóre modele są też sterowane elektronicznie. RoletyAlu to producent rolet, który świadczy usługi na najwyższym poziomie, oferując markizy, które sprawdzą się na każdym balkonie i tarasie.

Markiza na taras – jakie rodzaje wyróżniamy?

Markizy tarasowe sprawdzają się w domach, ogródkach letnich i restauracjach. Markiza na taras jest wykonana z wysokiej jakości tkanin odpornych na promienie słoneczne, kurz i pleśń. Jest to nie tylko praktyczna ochrona przed słońcem, ale też ciekawa dekoracja domu lub kawiarni. Markizę montuje się bezpośrednio na budynku – na ścianach, sufitach i krokwiach. Jakie produkty mamy do wyboru?

  • Markiza tarasowa bez kasety – jest najtańsza, jednak narażona na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Jej atutem jest łatwy demontaż, o który trzeba zadbać przed zimą, aby uniknąć uszkodzenia produktu.
  • Markiza kasetowa – wyposażona jest w aluminiową osłonę, która chroni materiał przed uszkodzeniem. Kiedy złożymy markizę, widzimy jej przód i przednią falbankę, natomiast ramiona pozostają cały czas odsłonięte. W odróżnieniu od markizy bezkasetowej jest odporna na warunki atmosferyczne.
  • Markiza w pełnej kasecie – jest to najdroższe i najbardziej zaawansowane rozwiązanie. Po zwinięciu markizy poszycie jest całkiem ukryte, dzięki czemu markiza nie jest narażona na działanie czynników zewnętrznych.

 

Markiza na balkon – ochroni przed słońcem i deszczem

Markiza na balkon świetnie sprawdza się jako osłona balkonów zarówno w blokach, jak i w domach jednorodzinnych. Jest niezastąpiona w przypadku małych balkonów, ponieważ nie zajmuje miejsca na balkonie. Markizy balkonowe mają na celu zaciemnianie niewielkich powierzchni, dlatego są one mniejsze od markiz tarasowych. Mocuje się je na ścianie budynku lub na balkonie znajdującym się powyżej. Trwała konstrukcja markizy pozwala na ustawienie dużego kąta pochyłu. Poza funkcją zaciemniającą markizy są niezwykle dekoracyjne, a materiał, z którego są wykonane, jest pokryty impregnatem, stanowiącym barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *