Dom i ogród

Moskitiery – skuteczna ochrona przed insektami

Owady, które przedostaną się do domu, mogą skutecznie uprzykrzyć życie. Część z nich irytuje jedynie bzyczeniem i odbijaniem się od włączonej lampy. Jednak są również sytuacje zagrażające zdrowiu, a nawet życiu, gdy owad ukąsi osobę uczuloną na jego wydzielinę.

Dlatego lepiej zapobiegać przedostawaniu się owadów do wnętrza domu. Jak to zrobić? Sposobów jest kilka. Za jeden z najskuteczniejszych uważa się moskitiery. Przekonaj się dlaczego.

Insektom w domu mówimy nie – jakie sposoby pozwolą ochronić przed nimi dom?

Wyżej wspomniano, że sposobów na pozbycie się owadów z domu jest wiele. I faktycznie, osoby chcące się przed nimi ochronić w sklepach mogą dostać specjalne spraye odstraszające insekty. Jednak zazwyczaj ich zastosowanie jest skuteczne tylko przez określony czas. Innym sposobem jest wykorzystanie elektronicznych urządzeń emitujących fale dźwiękowe lub rozpylających automatycznie środki odstraszające owady. Można też zdecydować się na umieszczenie na parapecie roślin wydzielających olejki eteryczne o zapachu, którego nie lubią owady (np. lawenda).

Jednak skuteczną zaporą okazują się tak naprawdę moskitiery. Tutaj trzeba pamiętać o tym, aby wybierać te o odpowiedniej gęstości siatki. Dzięki czemu nie przedostaną się przez nią nie tylko owady, ale też drobne zanieczyszczenia z powietrza np. większe pyłki. Moskitiera ochroni też wnętrze domu przed opadającymi z drzew liśćmi, które krążą w powietrzu unoszone wiatrem.

Moskitiery dostępne są w wielu wariantach. Jedną z nich są modele ramkowe. Tutaj siatka wykonana z włókna szklanego rozciągana jest na aluminiowej ramie. Dzięki temu produkt jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i służy przez długi lata. Dodatkowo rama może być pomalowana proszkowo. Można dzięki temu dopasować ją wyglądem do koloru stolarki okiennej. To powoduje, że moskitiera będzie po zamontowaniu wyglądała jak integralna część okna.

Wiele osób decyduje się na ten model moskitier z uwagi na to, że są one bardzo łatwe w montażu i demontażu. To powoduje, że w razie, gdy zajdzie taka potrzeba. Można bez problemu moskitierę zdjąć i np. po umyciu okna zamontować z powrotem.

Moskitiery rolowane – praktyczne rozwiązanie do domu i mieszkania

Drugą ciekawą propozycją dla osób szukających ochrony przed owadami są moskitiery rolowane marki Karnix. Tutaj produkt wygląda podobnie jak roleta w kasecie. Siatka jest zwijana do góry i chowana w kasecie wykonanej z aluminium właśnie. Taki sposób użytkowania jest niezwykle wygodny. Szczególnie dla osób, które mają ustawione kwiaty na zewnętrznych parapetach. Wystarczy podciągnąć do góry moskitierę, aby można było dosięgnąć do kwiatów.

Podobnie jak moskitiery ramkowe, tak i te wykonane są z wysokiej klasy materiałów pozwalających na korzystanie z nich przez długie lata. Aby siatka była w pełni dopasowana do wymiarów okna i dobrze chroniła dom, muszą być podane dla producenta odpowiednie wymiary. Jak dokładnie wymierzyć okno, można sprawdzić na stronie produktu – moskitiery rolowane Karnix.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.