Dziecko

Sesja noworodkowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Sesja noworodkowa, to wyzwanie nie tylko dla fotografa, ale także dla fotografowanego malucha i jego rodziców. Sesja noworodków, to ogromne wyzwanie pełne emocji. Jednak jeśli do naszych rąk trafia efekt końcowy i mamy przed oczami cudowne zdjęcia noworodków, które urzekają każdego, wiemy że było warto. Często słyszy się jednak zdania, że maluch na takiej sesji może się męczyć. Zdania osób, które się tym zajmują i robią zdjęcia noworodków zapewniają, że takie maluchy mają pełen komfort podczas zdjęć, często śpią w trakcie sesji, a przy ich boku są rodzice, którzy ratują sytuację, kiedy cokolwiek zaczyna się dziać. Wybierając się na coś takiego czym jest sesja zdjęciowa z noworodkiem musimy być ostrożni i brać kilka aspektów pod uwagę.

W jakim wieku noworodek jest gotowy na sesję?

Przyjęło się, że sesja dla noworodków powinna odbyć się między, a 14 dniem ich życia. Ten okres jest najbardziej optymalny, ponieważ taki niemowlak już wie jak się je, dzięki czemu może zasnąć najedzony i przespać praktycznie całą sesję. Taki maluch jest również bardzo elastyczny, co pozwala fotografowi na układanie go w przeróżnych pozycjach – może leżeć na brzuchu, na boku i jest mu zupełnie wszystko jedno czy leży na ciepłym futerku czy innym przedmiocie.

Jest to ogólnie przyjęty czas w którym robi się zdjęcia noworodkom, nie jest to jednak jedyny wymóg i jedyny czas. Zdarza się również, że sesja dla noworodków odbywa się dopiero, kiedy dziecko ma już kilka tygodni. Dziecko będąc coraz starsze zupełnie inaczej się już zachowuje. Staje się zdecydowanie bardziej aktywne, ich ciało zaczyna częściej się ruszać, by się rozprostować, wzmacniają się jego mięśnie, a to wszystko składa się na to, że ułożenie takiego malucha w pozycji, jakie wybierze sobie mama z katalogu, nie jest już takie proste. Kolejnymi kwestiami jest to, że starsze dzieci miewają kolki, wysypki itd. co może być widoczne na zdjęciach i powoduje nerwowość u dzieciaków.

Rodzice, którzy przeoczą te pierwsze dni życia swojego dziecka, proponowana jest sesja zdjęciowa z noworodkiem w momencie, kiedy osiąga on mniej więcej 3 miesiące życia. Takich dzieci nie da się już tak ładnie i plastycznie układać, kiedy śpią, natomiast takie maluchy zaczynają już łapać kontakt wzrokowy, uśmiechają się do zdjęcia, fotograf jest w stanie uchwycić także bliską relację rodzica z dzieckiem. Takie fotografie, z każdego okresu życia dziecka są piękną i niezwykłą pamiątką, która zawsze będzie przywoływać mnóstwo wspomnień.

Jeśli szukasz fotografa, który robi zdjęcia noworodków, ale w swoim portfolio znajduje się także niejedna sesja lifestylowa, odwiedź tę stronę internetową i znajdź to czego potrzebujesz: https://www.odrey.pl/portfolio/lifestyle/

Jak przygotować się do sesji z noworodkiem?

Rodzice bardzo często zastanawiają się jak powinni przygotować się na taką okoliczność? Odpowiedź jest prosta – musimy przygotować się jak na każde inne wyjście. Zabrać ze sobą podstawowe i najbardziej potrzebne rzeczy takie jak mleczko, pieluszki, kocyk, smoczek oraz ubranka na zmianę. Cała reszta rzeczy, która potrzebna jest do wykonania zdjęcia noworodków znajduje się zazwyczaj na miejscu, u fotografa. Jeśli tak nie jest, jeśli mamy jakieś specjalne życzenia w kwestii ubranek, wtedy ustalamy to z fotografem i możemy np. sami coś ze sobą przynieść. W większej ilości przypadków jednak to fotograf wszystko zapewnia, dzięki czemu rodzice mogą przebierać maluchy w różne ubranka, kolorowe futerka, czapeczki, wianki, kocyki, skrzydełka i wiele, wiele innych. Takie sesje zdjęciowe mogą być przyjemnie spędzonym czasem razem ze swoim maluchem. Żaden z profesjonalnych fotografów którego specjalizacją jest sesja zdjęciowa z noworodkiem nie wywiera żadnej presji na rodzicach czy na dziecku, nie wybudza na siłę czy nie wymaga innych nienaturalnych na ten moment dla malucha zachowań. Dziecko ma czuć się komfortowo i funkcjonować według swojego codziennego rytmu, a cała reszta dzieje się po prostu dookoła. Profesjonalny fotograf daje również przestrzeń mamie na to, by mogła w spokoju przewinąć malucha, jeśli jest taka potrzeba lub go nakarmić.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.