Jedzenie

Zalety picia wody

Picie wody jest integralną i najważniejszą potrzebą, jaką musimy zaspokajać w celu odpowiedniego działania naszego organizmu. Nasze ciało w 60% składa się właśnie z wody, z czego krew zawiera 86% tego płynu. Dlatego też na bieżąco musimy uzupełniać stan wody a naszym organizmie w różnych formach.

Jak woda wpływa na nasz organizm

Człowiek powinien każdego dnia wypić około 1 litra wody na 30 kilogramów wagi. Uśredniając, daje to około 2 do 3 litrów dziennego zapotrzebowania wody dla dorosłego człowieka. Utrata choćby małej ilości wody bardzo szybko daje nam się we znaki. Gdy jesteśmy odwodnieni, mamy problemy z koncentracją, czujemy się zmęczeni, a temperatura naszego ciała wzrasta. Tym bardziej musimy uzupełniać stan wody w organizmie, gdy doświadczamy bardzo upalnego dnia. Wtedy pocąc się, tracimy dodatkowe pokłady wody w naszym organizmie. Utrata choćby 1/10 stanu wody może uszkodzić wiele procesów organizmu i doprowadzić do śmierci. Picie wody jednak nie służy tylko poprawnemu działaniu naszego organizmu. Oprócz tego istnieje wiele plusów regularnego sięgania po butelkę z wodą.

Jakie są zalety picia wody

Picie wody to najlepszy sposób na oczyszczenie organizmu z wielu toksyn. Przykładem mogą być pierwsze dni procesu rzucania palenia. W momencie, kiedy pijemy dużo wody, szkodliwa nikotyna oraz substancje smoliste zostają wyparte z organizmu, dzięki czemu nie czujemy już głodu nikotynowego. Dodatkowo woda oczyszcza organizm z wszelkich składników przemiany materii, które są zbędne do funkcjonowania.

Woda jest świetnym pomocnikiem procesu odchudzania. Picie wody hamuje poczucie głodu, nie zawiera żadnych kalorii oraz tuczących składników a dodatkowo bardzo przyśpiesza metabolizm, od którego zależy szybkość między innymi spalania tkanki tłuszczowej. Nawodnienie organizmu przeciwdziała uczuciu zmęczenia. Dzięki wodzie dotleniamy mózg, zapewniając optymalną efektywność swojej pracy i wydajność.

Istotnym plusem regularnego sięgania po wodę jest poprawa cery oraz wyglądu skóry. Woda nawilża i ujędrnia nasze ciało, nadając mu smuklejszą sylwetkę. Bez dostatecznej ilości wody w naszym organizmie, ciało nie jest w stanie utrzymać odpowiedniej temperatury. Gdy temperatura wzrasta, zaczynamy się pocić, dodatkowo tracąc cenną wodę. Jak widać, tego typu karuzela może doprowadzić do poważnego uszkodzenia naszego organizmu.

Dzięki wodzie, która jest ogromną częścią składu krwi, pomagamy zwiększyć wydolność. Odpowiednio rozrzedzona przez wodę krew w szybszy sposób dopływa do mięśni utrzymując ich wytrzymałość podczas ćwiczeń fizycznych lub biegu.

Źródło: https://livefree.pl/7-nieoczywistych-korzysci-zdrowotnych-z-picia-wody/

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

  1. Ja jak nie piłam wody, to po pewnym czasie zaczynały boleć mnie nerki. Teraz piję po 3 kawy dziennie, ale za to też 3 litry wody i mam spokój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *