Jedzenie

Zalety picia wody

Picie wody jest integralną i najważniejszą potrzebą, jaką musimy zaspokajać w celu odpowiedniego działania naszego organizmu. Nasze ciało w 60% składa się właśnie z wody, z czego krew zawiera 86% tego płynu. Dlatego też na bieżąco musimy uzupełniać stan wody a naszym organizmie w różnych formach.

Jak woda wpływa na nasz organizm

Człowiek powinien każdego dnia wypić około 1 litra wody na 30 kilogramów wagi. Uśredniając, daje to około 2 do 3 litrów dziennego zapotrzebowania wody dla dorosłego człowieka. Utrata choćby małej ilości wody bardzo szybko daje nam się we znaki. Gdy jesteśmy odwodnieni, mamy problemy z koncentracją, czujemy się zmęczeni, a temperatura naszego ciała wzrasta. Tym bardziej musimy uzupełniać stan wody w organizmie, gdy doświadczamy bardzo upalnego dnia. Wtedy pocąc się, tracimy dodatkowe pokłady wody w naszym organizmie. Utrata choćby 1/10 stanu wody może uszkodzić wiele procesów organizmu i doprowadzić do śmierci. Picie wody jednak nie służy tylko poprawnemu działaniu naszego organizmu. Oprócz tego istnieje wiele plusów regularnego sięgania po butelkę z wodą.

Zobacz również:  Fermentator - czyli sposób na domowe przetwory

Jakie są zalety picia wody

Picie wody to najlepszy sposób na oczyszczenie organizmu z wielu toksyn. Przykładem mogą być pierwsze dni procesu rzucania palenia. W momencie, kiedy pijemy dużo wody, szkodliwa nikotyna oraz substancje smoliste zostają wyparte z organizmu, dzięki czemu nie czujemy już głodu nikotynowego. Dodatkowo woda oczyszcza organizm z wszelkich składników przemiany materii, które są zbędne do funkcjonowania.

Woda jest świetnym pomocnikiem procesu odchudzania. Picie wody hamuje poczucie głodu, nie zawiera żadnych kalorii oraz tuczących składników a dodatkowo bardzo przyśpiesza metabolizm, od którego zależy szybkość między innymi spalania tkanki tłuszczowej. Nawodnienie organizmu przeciwdziała uczuciu zmęczenia. Dzięki wodzie dotleniamy mózg, zapewniając optymalną efektywność swojej pracy i wydajność.

Istotnym plusem regularnego sięgania po wodę jest poprawa cery oraz wyglądu skóry. Woda nawilża i ujędrnia nasze ciało, nadając mu smuklejszą sylwetkę. Bez dostatecznej ilości wody w naszym organizmie, ciało nie jest w stanie utrzymać odpowiedniej temperatury. Gdy temperatura wzrasta, zaczynamy się pocić, dodatkowo tracąc cenną wodę. Jak widać, tego typu karuzela może doprowadzić do poważnego uszkodzenia naszego organizmu.

Zobacz również:  Dlaczego warto zdecydować się na korzystanie z oleju z czarnuszki tłoczonego na zimno?

Dzięki wodzie, która jest ogromną częścią składu krwi, pomagamy zwiększyć wydolność. Odpowiednio rozrzedzona przez wodę krew w szybszy sposób dopływa do mięśni utrzymując ich wytrzymałość podczas ćwiczeń fizycznych lub biegu.

Źródło: https://livefree.pl/7-nieoczywistych-korzysci-zdrowotnych-z-picia-wody/

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

  1. Ja jak nie piłam wody, to po pewnym czasie zaczynały boleć mnie nerki. Teraz piję po 3 kawy dziennie, ale za to też 3 litry wody i mam spokój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.