Podróże Praca

4 powody, dla których warto mieszkać we Francji

Wielu ludzi decyduje się na wyjazd do Francji w celach zarobkowych. Warto jednak wiedzieć, że Francja jako kraj ma ogromną ilość zalet, które dodatkowo zachęcają do wybrania go, jako swoje miejsce do pracy i zamieszkania. W dzisiejszym wpisie przedstawimy kilka z nich, aby pomóc podjąć ewentualną decyzję w przeprowadzce.

Francuska kuchnia

Oczywiście jak każde miejsce na świecie, także Francja posiada swoją tradycyjną kuchnię, która jest uniktowa dla tego kraju. Do najbardziej charakterystycznych elementów zaliczamy bogactwo pieczywa, które dostępne jest na każdym kroku. Są to wszelkiego rodzaju bagietki, bułki czy chleby. Dodatkiem do tego mogą być wszelkiego rodzaju wypieki, z których Francuzi słyną: rogaliki z ciasta francuskiego, makaroniki o niesamowitych smakach i kolorach, a także inne ciasta i ciasteczka.

Ponadto w kuchni francuskiej odnajdzie się każdy miłośnik sera – w tym kraju możesz wybierać pomiędzy aż 350 rodzajami! Z pewnością coś dla siebie znajdą fani serów długodojrzewających, ale nie tylko. Francuzi bardzo dużą uwagę przykładają do kuchni i mówi się, że umiejętność gotowania daje prawdziwe szczęście i pozwala odczuwać przyjemność.

Do innych wyróżniających się elementów we francuskiej kuchni możemy zaliczyć fenomenalny wybór wśród rodzajów wina, z którego ten kraj słynie. Zaraz obok Hiszpanii oraz Włoch, Francja należy do największych producentów tego napoju na świecie. Nie bez powodu, gdyż wino jest świetnej jakości i ma swoich miłośników także poza jej granicami. Dodatkowo wino stołowe można kupić za bardzo niewielkie pieniądze.

35-godzinny tydzień pracy i płatne nadgodziny

Pracując legalnie we Francji możesz liczyć na to, że po przekroczeniu 35 godzin pracy w tygodniu, każda nadgodzina skutkuje dodatkowym wynagrodzeniem lub dodatkowym wypoczynkiem. W przypadku wynagrodzenia wynosi ono +25% za pierwsze 8 nadgodzin oraz +50% za następnePraca we Francji jest więc dostosowana do potrzeb jej mieszkańców.

5 tygodni płatnego urlopu rocznie

Francuzi bardzo cenią sobie możliwość wypoczynku oraz wyjazdów na długie wakacje. W porównaniu z innymi krajami europejskimi oferują oni swoim mieszkańcom atrakcyjne możliwości wypoczynku w całym kraju oraz przeznaczają na to czas.

W ciągu całego roku występuje aż 13 dni wolnych we Francji ustawowo, a do tego każdy pracownik ma prawo do 5 tygodni płatnego urlopu, podczas gdy w innych krajach czas ten jest zredukowany do około 2-3 tygodni.

Wspaniałe i zróżnicowane krajobrazy

Mieszkając we Francji możesz liczyć na to, że zaskoczy Cię ona swoim bogactwem krajobrazów. W końcu jest to stosunkowo duży kraj, którego terytorium obejmuje różne strefy klimatyczne, a więc możesz wybierać między zróżnicowaną, bądź zdecydować się na zamieszkanie na południu kraju, gdzie aż przez 160 dni w roku świeci słońce! Do najwspanialszych bogactw naturalnych możemy zaliczyć Ocean Atlantycki, Prowansję, Lazurowe Wybrzeże, Paryż, Alpy czy Pireneje. Jest w czym wybierać.

Dlaczego warto mieszkać we Francji – podsumowanie

Oczywiście, jak każdy kraj, Francja ma swoje plusy oraz minusy. Rozważając przeprowadzkę do pracy za granicę, należy rozważyć je wszystkie. Warto skorzystać z pomocy dobrej agencji pracy, która pomoże w pierwszych etapach aklimatyzacji z nowym miejscem oraz dopełnieniem formalności.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.