Motoryzacja

Jak wybrać felgi do Volkswagena?

Samochody niemieckiej marki Volkswagen są wyjątkowo popularne w naszym kraju. Stąd też można bardzo łatwo znaleźć spory wybór felg do aut tego producenta. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne felgi Volkswagen, musimy wiedzieć jaki rodzaj powinniśmy wybrać. Felgi różnią się bowiem nie tylko średnicą, ale również wieloma innymi aspektami. Aby nie doprowadzić do sytuacji, gdy do felg nie będą pasować posiadane przez nas opony, warto zapoznać się z poniższym poradnikiem. Przedstawiamy w nim najbardziej podstawowe aspekty wyboru poprawnego rodzaju felg do naszego Volkswagena i nie tylko.

Rozmiar i szerokość

>Najważniejszymi parametrami każdej felgi jest jej rozmiar, czyli średnica podana w calach, a także szerokość. Parametry te są nierozerwanie związane z rodzajem opon, jaki posiadamy. Dlatego też zanim wybierzemy konkretne felgi Volkswagen, powinniśmy na początku sprawdzić jakie mamy ogumienie. Wszystkie niezbędne parametry znajdziemy na bocznej stronie opony. Należy szukać zapisu podobnego do poniższego przykładu: 195/65R15. Oznacza to, że opona ma szerokość 195 mm, jej profil to 65% szerokości, a rozmiar to 15 cali. W takiej sytuacji, jeżeli nie zamierzamy zmieniać ogumienia na inne, musimy dokonać zakupu felg Volkswagena 15-calowych. Jeśli chodzi natomiast o szerokość, to tutaj mamy nieco większą dowolność. Należy jednak pamiętać, że zbyt wąska lub zbyt szeroka felga nie pozwoli na założenie opony tak, by nie groziło to jej zsunięciem się, na przykład w czasie pokonywania ostrego zakrętu. Stąd też to, jaka szerokość felg jest nam potrzebna, najlepiej sprawdzić w specjalnych tabelach, które dostępne są w Internecie.

Stalowe czy aluminiowe?

>Na rynku znajdziemy dwa rodzaje felg, pod kątem materiału z którego są wykonane. Może to być stal lub aluminium. Wybór konkretnych felg Volkswagena powinien być uzależniony przede wszystkim od tego, w jakich warunkach będziemy ich używać. Większość kierowców wybiera felgi stalowe do kompletu kół z oponami zimowymi. Są one bowiem tańsze w zakupie, więc gdy kontakt z solą drogową i błotem pośniegowym sprawi, że stracą one swój pierwotny wygląd, nie będzie to dużym problemem. Natomiast na okres letni większość wybiera aluminiowe felgi VW, które są o wiele bardziej atrakcyjne wizualnie. Jednocześnie latem warunki na drogach nie są tak trudne, wobec tego ten droższy w zakupie komplet nie będzie ulegał tak szybkiej degradacji. Felgi aluminiowe występują też w wielu ciekawych i przyciągający wzrok kształtach, przez co nadają samochodowi charakteru i uroku.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.