Motoryzacja

Ile kosztuje wypożyczenie lawety? Sprawdzamy aktualne ceny…

Spośród często poszukiwanych ofert, zarówno przez firmy jak i osoby prywatne, jest wypożyczenie lawety lub autolawety. Wypożyczalnia samochodów często oferuje dość zróżnicowane ceny za te usługi. Dlatego też wraz z ekspertem z carson.auto.pl wzięliśmy pod lupę dostępne na polskim rynku oferty i przygotowaliśmy małe zestawienie kosztów – zapraszamy do lektury!

Wypożyczalnia lawet – cena lawety, od czego zależy?

Wynajem lawet zależy od dwóch zasadniczych czynników – od czasu najmu oraz od wielkości lawety. To oczywiście nie jedyne zmienne wpływające na koszt wypożyczenia lawety, ale w głównej mierze powinniśmy właśnie na te dwie kwestie zwrócić szczególną uwagę. Jakie wymiary lawety? Jest to bezpośrednio związane z tym, jaki ładunek będziemy docelowo przewozić, dlatego też cena lawety lub autolawety zależy od ładowności, czyli maksymalnej dopuszczalnej masy ładunku. Co jeszcze wpływa na ceny? Wypożyczalnia autolawet może życzyć sobie nieco więcej za swoje usługi, jeśli jest to zurbanizowane centrum, np. metropolia, gdzie zapotrzebowanie jest duże.

Warto też wiedzieć, czym różni się autolaweta od lawety, gdyż oglądając cennik, wypożyczalnia lawet poda dość mocno zróżnicowane warunki najmu. Autolawety w swojej budowie i zastosowaniu przystosowane są do przewozu pojazdów, np. osobówek lub motocykli, razem z pojazdem który je przewozi. Laweta zaś to samodzielna przyczepka, ma to samo zastosowanie, ale wymaga pojazdu, do którego będzie przytwierdzona. Wypożyczalnia autolawet zażyczy sobie więcej za swoje pojazdy, niż za zwykłe lawety.

Fot. Wypożyczalnia lawet (www.carson.auto.pl/flota/lawety.html)

Ile kosztuje wypożyczenie lawety? Podajemy przykładowe ceny!

Wynajem lawet odbywa się, podobnie jak innych pojazdów w wypożyczalniach, na doby. W zależności od gabarytów oraz lokalizacji, wynajem lawety kosztuje od ok. 250 do ok 400 zł. Jeśli interesuje nas indywidualna oferta, rabaty dla stałych klientów itp. warto poprosić o wycenę, np. carson.auto.pl. Nie trzeba osobiście odwiedzać biura, dzisiaj cały proces ofertowy i informacje handlowe przekazywane są telefonicznie i mailowo.

Wynajem autolawet działa na nieco innych warunkach – wypożyczalnia lawet może zaproponować klientom usługi także na godziny. Na cenę wpływa w tym wypadku to, czy interesuje nas wypożyczenie autolawety, czy też usługa poszerzona o kierowcę. Za godzinę użytkowania średnio zapłacimy od 40 do 50 zł.

Warto pamiętać, że kluczowym czynnikiem, wpływającym na ceny wynajmu lawet jest ich ładowność. Jeśli weźmiemy pod uwagę lawety o małej ładowności, np. do przewozu motocyklu, jej cena będzie oscylować w granicach do 100 zł za dobę. Jeśli jednak zwiększymy ładowność do 2 ton, koszty lawety wzrosną do ok 200 zł za dobę. Analogicznie laweta o ładowności 3 ton to 300 zł na dobę itd. Ceny mogą różnić się także w zależności od długości. Jeśli już zdecydujecie się, gdzie zamówić lawetę lub autolawetę, warto pilnować tych detali o dobrze przejrzeć warunki najmu oraz wszystkie dodatkowe koszty.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *